Specjalne warunki

WARUNKI ZAKUPU PRZY ZAKUPIE JEDYNIE BILETÓW NA WYDARZENIA

Firma OLKA Sportresor AB (zwana dalej „OLKA”) jest pośrednikiem w sprzedaży biletów i nie jest organizatorem wydarzeń sportowych.

Przepisy ustawy o umowach zawieranych na odległość (distansavtalslag) dotyczące prawa do odstąpienia od umowy nie mają zastosowania do zakupu biletów na wydarzenia. Płatności za zarezerwowane bilety i wyjazdy pakietowe na wydarzenia nie podlegają zwrotowi niezależnie od sytuacji osobistej uczestników. 

Również anulowanie rezerwacji biletów nie jest możliwe, ponieważ OLKA działa zgodnie z warunkami obowiązującymi u naszych dostawców, które są takie same jak te dla klientów OLKA. OLKA nie ponosi również odpowiedzialności za zmiany terminów wydarzeń, a zakupiony bilet jest zawsze ważny na wydarzenie w nowym terminie.

Daty wydarzeń
OLKA pośredniczy w sprzedaży biletów w oparciu o to, że klient będzie mógł zobaczyć wydarzenie/mecz piłki nożnej niezależnie od dnia i godziny, w których będzie mieć miejsce. OLKA nie ponosi odpowiedzialności za przeniesienie, przerwanie lub anulowanie wydarzeń. Zwroty nie są możliwe na przykład w przypadku ewentualnej rezygnacji, jeśli mecz zostanie przeniesiony z zaplanowanego dnia na inny dzień tygodnia. W przypadku odwołania wydarzenia/meczu z powodu złej pogody, bilet jest ważny na nowy termin imprezy. OLKA nie jest zobowiązana do zwrotu ewentualnych kosztów podróży.

Obowiązkiem klienta jest sprawdzanie ewentualnych zmian dnia i godziny wydarzenia/meczu, ponieważ jest to częste zjawisko.

Informacje ogólne
OLKA nie jest zobowiązana do zwrotu pieniędzy, jeśli podróżni zostaną usunięci z obiektu, w którym odbywa się wydarzenie z powodu na przykład złego zachowania lub jeśli podróżny, ubrany w niewłaściwy strój meczowy, próbuje wejść na niewłaściwe trybuny. Zalecamy, aby znajdując się na stadionie, nie nosić szalika ani koszulki piłkarskiej. Obowiązkiem podróżnego jest zapoznanie się z aktualnymi zasadami uczestnictwa w każdym wydarzeniu.

Wszystkie dostępne u nas bilety na mecze dotyczą sektorów gospodarzy lub neutralnych – chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Pamiętaj, że kolory gości są niedozwolone i mogą skutkować odmową wstępu na stadion bez prawa do zwrotu pieniędzy.

Ceny
OLKA kalkuluje ceny w oparciu o podaż i popyt. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu cena może zarówno spaść, jak i wzrosnąć.

Na niektórych biletach może znajdować się napis „Cena Face Value” Nie jest to cena, jaką OLKA płaci za zakup takiego biletu.  

Plany i zdjęcia obiektów sportowych
Dostępne na naszej stronie plany obiektów sportowych są przybliżone i mogą odbiegać od tego, jak te miejsca wyglądają w rzeczywistości. Przykładowe zdjęcia, które pokazujemy na „biletach” są poglądowe i mogą różnić się od rzeczywistego wyglądu tych miejsc.  

Kategorie biletów i sektory
OLKA zastrzega sobie prawo do zmiany kategorii biletu lub sektora na równoważną lub lepszą, kategorię lub sektor niż podano w momencie zakupu.

Europejskie mecze piłki nożnej
W przypadku meczów Ligi Mistrzów / Ligi Europy i niektórych stadionów sportowych może istnieć zakaz zakupu biletów, w których sprzedaży pośredniczymy, przez obywateli kraju drużyny gości lub przez osoby takiej narodowości. Przed dokonaniem zakupu skontaktuj się z nami, aby się upewnić co do ich możliwości zakupu. Zastrzegamy sobie prawo do anulowania rezerwacji w przypadku, gdy to nastąpi.

Dostawa biletów na wydarzenia
Bilety są w większości przypadków dostarczane w formie elektronicznej (e-tickets), jako bilety na smartfona (mobile-tickets) lub z odbiorem na stadionie (stadium collection), ale sposób dostawy zakupionych biletów jest podany w potwierdzeniu rezerwacji. Należy pamiętać, że blisko daty wydarzenia mogą wystąpić zmiany w sposobie dostarczenia biletu..

Zakupionych biletów na wydarzenia nie można odsprzedać, ponieważ może to być niedozwolone lub nielegalne. Może to również pociągać za sobą konsekwencje prawne

Ważne informacje dotyczące COVID-19
Bilety, które oferujemy w sprzedaży przez Internet, sprzedawane są w oparciu o 100% dostępność miejsc w danym obiekcie sportowym i zaktualizowanych przydziałach biletów, które możemy zaoferować w ramach współpracy z oficjalnymi partnerami. Pojemność obiektu sportowego może jednak ulec zmianie. Może się zdarzyć, że organizator wydarzenia, w którym chcesz wziąć udział, zmieni maksymalną liczbę widzów, a to z kolei sprawi, że zakupione przez nas bilety nie zostaną nam przydzielone.

Należy wziąć pod uwagę następujący scenariusz oraz rozwiązanie:

Rezerwujesz mecz lub inne wydarzenie, które później zostaje anulowane i nie będzie rozegrane w późniejszym terminie, liczba widzów zostanie zmniejszona (a klub anuluje bilety) lub mecz jest rozgrywany bez publiczności.
Jeśli wystąpi jedna z tych okoliczności, masz możliwość zachowania wpłaconej kwoty u nas i wykorzystania jej do opłacenia innego wydarzenia lub też zwrotu pełnej kwoty za elementy wyjazdu zarezerwowane w firmie OLKA. Zwrot jest rozliczany nie później niż dwa tygodnie od pierwotnej daty wydarzenia. Pamiętaj, że OLKA nie może anulować czy też zwrócić kosztów zarezerwowanych za naszym pośrednictwem biletów, z innych powodów niż wymienione powyżej. Oznacza to, że OLKA nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku nałożenia kwarantanny, zakazu wjazdu do danego miejsca itp.  

Jeśli mecz/wydarzenie zostanie przełożone (postponed) z powodu COVID-19 i następnie przeniesione na późniejszy termin, zakupione bilety zachowują ważność na nowy termin.

Ważne! Możemy dokonać zwrotu wpłaconej kwoty tylko za elementy wyjazdu zarezerwowane w firmie OLKA. W przypadku rezerwacji transportu, zakwaterowania lub jakiejkolwiek innej część pakietu na własną rękę, nie oferujemy za nią zwrotu kosztów ani rekompensaty.

WARUNKI ZAKUPU PRZY ZAKUPIE WYJAZDÓW PAKIETOWYCH NA WYDARZENIA

W przypadku zmiany terminu meczu, która spowoduje, że będzie on rozgrywany w innym dniu niż zarezerwowane doby hotelowe, obowiązują następujące zasady:

Jeśli rezerwacja hotelu została dokonana w OLKA, przesuniemy pobyt w hotelu na nowy termin meczu. Należy pamiętać, że zmiana dat zakwaterowania w hotelu nie odbywa się automatycznie. Klient musi potwierdzić nowy termin pobytu w OLKA. Wszelkie różnice w cenach hoteli związane ze zmianą terminu pokrywa klient.

W przypadku rezerwacji wyjazdu piłkarskiego do Anglii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Portugalii i Włoch zalecamy zarezerwowanie pobytu w dniach od piątku do poniedziałku na mecze weekendowe, ponieważ dzień rozgrywki może się zmienić nawet w ostatnim tygodniu przed meczem. Niektóre mecze mogą również zostać przeniesione na piątek lub poniedziałek. Jeśli mecz zostanie przeniesiony, pomagamy w rezerwacji dodatkowych noclegów. Dodatkowe koszty ponosi klient. Mecze, które mają się odbyć w środku tygodnia, zaplanowane na wtorek lub środę, mogą zostać rozegrane we wtorek, środę lub czwartek. W takim przypadku zalecamy rezerwację pobytu od wtorku do piątku.

Podróż samolotem

OLKA nie ponosi odpowiedzialności za transport lotniczy będący częścią zakupionego wyjazdu pakietowego. OLKA nie ponosi również odpowiedzialności za opóźnienia zarezerwowanych lotów lub połączeń do miejsca wylotu w ramach wyjazdu pakietowego. Każda linia lotnicza ma swoje własne zasady i obowiązkiem podróżnego jest zapoznanie się z nimi. Linie lotnicze nie ponoszą również odpowiedzialności za inne części wyjazdu pakietowego. Numery lotów i godziny wylotów mogą ulec zmianie, dlatego należy dokładnie przejrzeć otrzymane dokumenty podróży. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany zasad dotyczących bagażu.

WARUNKI WSPÓLNE (DOT. WYŁĄCZNIE PAKIETÓW/BILETÓW NA WYDARZENIA)

Płatność za podróż
Wszystkie metody płatności są przekazywane przez OLKA Sportresor AB do Klarna Bank AB. Korzystamy z usługi Klarna Checkout i oferujemy różne metody płatności:

✓ Płatność ratalna za pomocą Klarna
✓ Faktura z Klarna
✓ Płatność bezpośrednia za pomocą Klarna
✓ Płatność kartą VISA i Mastercard

Regulamin usługi Klarna można znaleźć w naszej kasie przy odpowiednich metodach płatności.

W tym miejscu znajdują się warunki użytkowania usługi Klarna.

W przypadku ewentualnej rezerwacji lotu przez OLKA płatności dokonuje się bezpośrednio w momencie rezerwacji.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
Zalecamy podróżnym wykupienie za naszym pośrednictwem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji chroniącego uczestnika wyjazdu w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba, znaczące uszkodzenie domu, rozwiązanie umowy o pracę i tym podobne. Współpracujemy z towarzystwem ubezpieczeniowym Solid Försäkringar. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można wykupić wyłącznie w momencie zakupu pakietu.

Dokumenty podróżne
Obowiązkiem podróżnego po otrzymaniu dokumentów podróży jest sprawdzenie, czy każdy z nich został poprawnie wystawiony i natychmiastowe zgłoszenie wszelkich nieprawidłowości.

Zmiana adresu
Zmiany adresu po dokonaniu rezerwacji, włącznie ze zmianą adresu e-mail lub numeru telefonu, należy niezwłocznie zgłosić firmie OLKA, abyśmy mogli kontaktować się z podróżnymi w celu przekazania informacji o ewentualnych zmianach rozkładów jazdy i innych ważnych informacjach niezbędnych przed podróżą. Wszelkie reklamacje dotyczące podróży muszą wpłynąć do OLKA w formie pisemnej, nie później niż 15 dni po zakończeniu podróży. Jeśli reklamacja wpłynie w późniejszym terminie, nie zostanie ona rozpatrzona.

Pozostałe informacje
OLKA zastrzega sobie prawo do zmiany planu podróży/trasy i/lub cen, w związku z okolicznościami niezależnymi od OLKA, takimi jak wzrost kosztów transportu, zmiany kursów walut, zmiana liczby pasażerów, opłaty lotniskowe, podatki lotnicze itp. Zastrzegamy sobie również prawo do błędów pisarskich i drukarskich oraz oczywistych błędów cenowych na naszej stronie internetowej. Zastrzegamy sobie również prawo do zrywania umów zawartych w wyniku takich sytuacji.

Paszporty i wizy
W przypadku podróży poza kraje skandynawskie podróżny jest zobowiązany do posiadania ważnego paszportu. Jeśli wymagana jest wiza, to podróżny jest zobowiązany do jej wyrobienia we własnym zakresie. Należy ją sobie zapewnić przed zarezerwowaniem podróży. OLKA nie ponosi odpowiedzialności za sytuacje, w których podróżny spotkał się z odmową wydania wizy. OLKA nie ponosi również odpowiedzialności za podróżnych, którym odmówiono wjazdu do danego kraju z powodów niezależnych od OLKA.

UWAGA! W przypadku podróży do USA obowiązują specjalne zasady, które można znaleźć w tym miejscu.

Ograniczenia wiekowe
Każdy podróżny chcący zarezerwować bilet lub wyjazd pakietowy w OLKA musi mieć ukończone 18 lat. Jeśli żaden z uczestników wyjazdu nie ukończył 18 lat, do rezerwacji wycieczki wymagany jest podpis opiekuna.