Ubezpieczenie na wypadek zmiany terminu meczu

Klientom, którzy zarezerwowali za pośrednictwem OLKA pakiet wyjazdowy zawierający lot, hotel oraz bilet na mecz, oferujemy możliwość wykupienia naszego ubezpieczenia na wypadek zmiany terminu meczu chroniącego ich w razie ewentualnych przesunięć.

W momencie dokonywania rezerwacji większość meczów ma przypisany wstępny termin potwierdzany na ok. 1-3 tygodnie przed planowaną rozgrywką, co oznacza ryzyko przesunięcia na inną datę.

Zdecydowana większość meczów rozgrywana jest w sobotę i niedzielę, ale niektóre spotkania mogą zostać przeniesione na piątek lub poniedziałek.

Mecze odbywające się w środku tygodnia zaplanowane na wtorek lub środę mogą zostać rozegrane we wtorek, środę lub czwartek.

Istnieje także możliwość przesunięcia meczu na inny tydzień, np. ze względu na rozgrywki europejskie, mistrzostwa krajowe, transmisje stacji telewizyjnych, co oznacza, że rozgrywka może odbyć się poza terminem planowanego wyjazdu.

Jeśli wykupili Państwo nasze ubezpieczenie na wypadek zmiany terminu meczu, a dana rozgrywka została przeniesiona na dzień wykraczający poza planowane daty Państwa wyjazdu, OLKA pokryje wszelkie koszty związane z dopasowaniem lotów oraz noclegu do nowego terminu.

Proszę pamiętać o tym, że ubezpieczenie jest oferowane tylko klientom, którzy wybrali opcję wyjazdu pakietowego i dotyczy wyłącznie usług (wydarzeń, noclegów i lotów) zarezerwowanych za pośrednictwem OLKA.

Nie ma więc możliwości nabycia ubezpieczenia, jeśli zakupili Państwo wyłącznie bilet na sam mecz.

Przykład: Jeśli, w przypadku meczu, który pierwotnie miał odbyć się w sobotę, potwierdzono termin przypadający na poniedziałek, w wyniku czego przepada Państwu lot powrotny zarezerwowany za pośrednictwem OLKA, koszt zmiany terminu powrotu na wtorek pokrywa polisa ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty zmian w zakresie lotu oraz dodatkowego noclegu. Należy jednak pamiętać o tym, że zmiana może oznaczać lot innymi liniami oraz nocleg w standardzie 3-gwiazdkowym w innym hotelu niż ten pierwotnie zarezerwowany. 

Jeśli nie wykupili Państwo opisywanej polisy, ewentualne koszty dopasowania wyjazdu do nowego terminu meczu muszą Państwo pokryć sami. 

To ubezpieczenie ma zastosowanie wyłącznie w przypadku przeniesienia terminu meczu zgodnie z powyższym, nie obowiązuje zaś w odniesieniu do choroby lub innych indywidualnych okoliczności.